Сьогодні в Києві відбулася презентація "Харків-Арени", яка в 2015 році прийматиме матчі Євробаскету-2015.
Автор: УНІАН
Дата: 20/05/13 18:51
 
Презентація Харків-Арени (Фото: Інтерфакс)
20 травня в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна", відбулась презентація проекту будівництва "Харків-Арени". У заході взяли участь директор турніру Євробаскет-2015 Маркіян Лубківський, Харківський міський голова Геннадій Кернес, президент Федерації баскетболу України Олександр Волков і перший віце-президент ФК "Металіст" Костянтин Пивоваров.
Детально про місце проведення матчів Євробаскету-2015 у Харкові розповів Г. Кернес: "Перш за все, відзначив би правильне розташування місця для будівництва арени. Воно розташоване поряд із старим Палацом спорту і так званим Олімпійським фонтаном, який будувався на честь Олімпіади-80 у Москві. На День міста ми там також плануємо відкрити пам'ятник Володимиру Висоцькому і скалодром. Це місце розташоване у самому центрі міста, за п'ять хвилин пішки від станції метро. Що стосується технічних характеристик, то арена буде невелика. Вона буде розрахована максимум на 7086 місць - при проведенні концертів та інших подібних заходів. Під час проведення баскетбольних матчів її місткість становитиме 6200 місць, під час хокейних ігор - трохи більше 5000 глядацьких місць".
Також Кернес озвучив кошторис будівництва нового комплексу: "Вартість будівництва - 350 млн грн. Площа під забудову - 5 га землі. Причому, це не лише вартість самої арени, а й комунікацій, і упорядкування території. Ми повинні показати, що Україна готова приймати такий великий спортивний турнір, як Євробаскет. Ми цього гідні".
Представник генерального інвестора - ДК "ВЄТЕК", перший віце-президент ФК "Металіст" Пивоваров зазначив: "У Харкові гостро не вистачає спортивних об'єктів. Тому даний проект ми розглядаємо як соціальний, ми робимо це для міста. Ми вивчили вимоги європейського відділення Міжнародної федерації баскетболу, дізналися потреби городян, і визначили, що максимум для Харкова - семитисячник. У випадку ж з баскетболом це, як вже казали, буде 6200 посадочних місць. Мінімальна кількість, за мірками FIBA-Europe, але для нашого міста цілком відповідна цифра".
Як заявив президент Федерації баскетболу України Волков, "дуже приємно мати справу з людьми, які говорять і роблять. Дуже приємно бачити союз бізнесу і влади. Місто красиве, чисте, із сучасною інфраструктурою. Воно рік тому було повністю готове до футбольного Євро, і немає сумнівів, що підготується до Євробаскету. Єдине, що хотілося б відзначити - в Харкові немає баскетбольної команди Суперліги. Це упущення. Думаю, що місто заслужило мати таку команду. До того ж, Федерація баскетболу проводила в Харкові кілька заходів. І я знаю, що люди в місті завжди із задоволенням йдуть на баскетбол".
У свою чергу директор турніру Євробаскет-2015 Маркіян Лубківський зазначив, що всі арени, які хочуть приймати матчі чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року, зобов'язані підписати угоду про проведення матчів турніру з ФІБА-Європа.
"Однією з передумов участі певної арени в чемпіонаті є укладення угоди, а на першому етапі - протоколу про наміри, з місцевим оргкомітетом, уповноваженим ФІБА-Європа на такі дії спільно з Федерацією баскетболу України", - сказав він.
За його словами, всі необхідні для цього документи вже подали ТОВ "Харків-Арена", компанія DeVision, котра має намір побудувати арену на Столичному шосе в Києві, й ТОВ "Кальміус-Арена", яку будує в Донецьку хокейний клуб "Донбас", а найближчим часом місцевий оргкомітет очікує документів і від компанії "Юнайтед Баскетбол Інвестменс" (UBI), яка отримала право будувати багатофункціональні спортивні арени в Києві, Одесі, Дніпропетровську та Львові.
"Серед цих документів - статутні та реєстраційні документи, договір про оренду земельної ділянки або підтвердження, що земельна ділянка перебуває у власності компанії, і договір на виконання проектно-кошторисних робіт. Це дає можливість підписати угоду про проведення матчів чемпіонату на аренах, які будують ці компанії. Ця угода необхідна для розуміння того, що на час проведення чемпіонату арена буде доступна для організаторів, і там можна буде проводити матчі чемпіонату", - пояснив М. Лубківський.
Говорячи про ситуацію, коли в Києві можуть бути побудовані дві арени для матчів Євробаскету-2015 (на Столичному шосе підприємством DeVision і на території заводу "Київгума" компанією UBI), М.Лубківський сказав: "Конкуренція - це завжди добре, і я можу тільки вітати новину про те, що в Києві можуть з'явитися дві арени. Але реалії дуже часто відрізняються навіть від найкращих планів. Поки що зарано говорити про те, де відбуватимуться матчі чемпіонату, оскільки немає самих арен, навіть на початковому етапі будівництва. Які арени будуть готові - ті й прийматимуть чемпіонат Європи з баскетболу".
При цьому він наголосив, що інвестори мають думати про те, як використовуватимуться арени після завершення Євробаскету. "Інвестори повинні запитати себе, як вони заповнюватимуть арени після проведення чемпіонату. Чи мають вони вже попереднє бачення, яка баскетбольна команда гратиме на цих аренах, яка хокейна? Наприклад, сьогодні Києву катастрофічно бракує висококласних багатофункціональних арен, але питання в тому, скільки їх потрібно? Дві, три, чотири?".
Директор турніру також зазначив, що коло міст-кандидатів на проведення Євробаскету-2015 уже визначено, але поки що не відомо, чи всі вони приймуть матчі чемпіонату. "Все залежатиме від готовності арен і самих міст. Я оптиміст, і, бачачи вже сьогодні стан підготовки міст, сподіваюся, що всі шість міст приймуть чемпіонат. Ми зможемо провести чемпіонат і у форматі чотирьох міст, і у форматі п'яти міст. Але найкращим був би найширший формат. Це збільшує географію баскетболу, дає можливості всім містам", - сказав він.
М. Лубківський наголосив, що рішення про формат турніру Євробаскет-2015 в Україні прийматиме виключно ФІБА-Європа на підставі пропозицій місцевого організаційного комітету "Євробаскет-2015", який отримав на це повноваження.

Джерело: УНІАН

Проект Харків-Арени (Мал. Харківська міськрада)Проект Харків-Арени (Мал. Харківська міськрада)Проект Харків-Арени (Мал. Харківська міськрада)Проект Харків-Арени (Мал. Харківська міськрада)

Відео:
  
1.   буль-буль   22/05/13 21:29    

ну а что ты илья думаешь по этому поводу?


2.   Ilya   23/05/13 12:16    

А что тут думать? То что построят сомнений нет. Вопроса только 2: 1) Не случится ли так что получится как с футбольным Евро, когда тоже говорили что все частники строить будут, а в результате опять бюджет доили. 2) Насколько в новом сооружении после Евро там будет хоккей? На пресухе Гепу в лоб так и спросили про Динамо на след. сезон, а он что-то блеять начал, мол это не в моей компетенции, спортивные функционеры что-то рожают, когда родят - видно будет...


3.   буль-буль   23/05/13 22:27    

это и так все понято, что бабло деребанить будут ,ты америку этим не открыл,объясни мне дураку, зачем они строят новый дс РЯДОМ со старым и примерно с такой же вместительностью???я понимаю там тысяч на 10 еще понять можно...но на 5000 под хоккей это же не понятно совсем...старый трехтысячник реально можно было увеличить под теже 5000...


4.   бельмондо   23/05/13 22:31    

еще вопрос не в тему но... кто в следующем году будет представлять украину в континентальном кубке?донбасс который не играет со следующего года в чу?или кто?


5.   Ilya   24/05/13 02:05    

Ну как по мне ответ очевиден: 1) Минимальное требование под Евробаскет - 6-тысячник, а из старого даже 5-тысячник сделать невозможно (в Донецке как ни старались больше 4200 сделать не смогли) 2) Опять же в ту донецкую Дружбу по моим подсчетам вбухали больше 150 млн. грн. (гос. реконструкция + 2 от Донбасса), и вроде выглядит конфетка, а по сути все равно - барак 70-х годов прошлого века. А тут за сумму вдвое больше (и то это включая все коммуникации) получается современное сооружение. 3) А на хрена Харькову 10-тысячник? Сколько у вас на хоккей ходит? Разве что на концерт какого-нибудь Стаса Михайлова 10-тысячник собрать можно будет :P
Ну и про КК как бы все понятно: у ИИХФ нет пункта по которому чемпион обязан играть в следующем чемпионате....


6.   буль-буль   24/05/13 10:46    

да причем здесь сколько ходит? я не вижу смысла в новом тысячнике.ты в старом дс был?если не был я тебе могу с уверенностью сказать что там 5тысячник смело можно сделать за счет
1 замены старых кресел на новые современные - они меньше
2 там где сцена переделать в трансформер а добавить мест ...вот и получится таже вмещаемость...а если сделать под канадские размеры то и больше влезит...каротче это просто осваивание денег...сделают очередной синий сарай с вместимостью на 5000 мест..


7.   Ilya   24/05/13 14:00    

ты в старом дс был?если не был я тебе могу с уверенностью сказать что там 5тысячник смело можно сделать за счет 1 замены старых кресел на новые современные - они меньше 2 там где сцена переделать в трансформер а добавить мест ...вот и получится таже вмещаемость...
В старом я был хрен знает в каком году (или в конце 80-х или в начале 90-х, когда Динамо с Соколом в вышке играло), и у меня остались жуткие впечатления с тех пор, неуютный он какой-то... Если бы можно было дотянуть до 5 тыс, то почему в Донецке не дотянули? Причем говорят, там ряды очень уж плотно стоят друг к другу что коленями упираешься!
И что тебе плохо если Курченко-сотоварищи построят новый дворец (не за бюджетные бабки)? А старый ни начто негодный. Вон в Риге вообще не церемонились со старым, развалили к чертовой бабушке и даже не пытались его отремонтировать!


8.   ГОСТЬ   24/05/13 14:55    

А что, все правильно, развалить старый дворец, а на его место поставить арену на 15-20 тыс., найти спонсора, создать команду и вперед в КХЛ. А там глядишь и зритель появится, наверное не столько посмотреть как играет харьковская команда, а каков он уровень чемпионата КХЛ. Но ломать не строить. И я глубоко сомневаюсь,что кто нибудь захочет в Харькове создавать команду уровня КХЛ. Команду уровня ПХЛ наданый момент, финансировать некому. А планы на КХЛ были.


9.   буль-буль   24/05/13 20:16    

ГОСТЬ
вот именно пойдет разок -другой глянуть что такое кхл...и все больше ходить не будут...в донецке 4тысячник на кхл не заполняется а ты о 15-20тысячах...отойди на 50 метров от инета и спроси у кого нибудь о хоккее в харькове? - услышиш" а на украине гдето играют в хоккей?"


10.   буль-буль   24/05/13 20:19    

И что тебе плохо если Курченко-сотоварищи построят новый дворец (не за бюджетные бабки)
----------------------------------------------------------------------------------------
сомневаюсь что не за бюджетные деньги...


Всього : 10, на сторінці: 10

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.034 секунди