Київ так і не побачить хокейних суперзірок через бажання уряду освоїти державні гроші
Автор: Петро Троць
Дата: 25/06/10 12:00
 
Коли на початку березня президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін розповів про плани створення в Україні нового клубу для Континентальної хокейної ліги, багато хто посміявся з цих слів. Але коли уже за місяць уповноважені олігарха Ігоря Коломойського не лише утворили ХК «Будівельник» на папері, а й уклали контракти з титулованими новачками, залучили відомого чеського тренера, це викликало справжню ейфорію в любителів спорту: мовляв, нарешті наш хокей ставатиме на ноги! Коли ж за останній тиждень з’явилися чутки, що новостворений клуб, швидше за все, не зможе зіграти в чемпіонаті КХЛ, тобто в Київ на змагання не приїдуть найсильніші хокейні команди пострадянського простору, не хотілося вірити в найгірше. Але вчора керівництво «Будки» підтвердило сумні очікування на прес–конференції.

Причиною краху надій стали гроші. Коломойський був готовий відремонтувати Палац спорту за приватні кошти, тоді як Кабінет Міністрів на чолі з «донецькими» захотів оновлювати палац у довший термін, але — за гроші держбюджету. «Щоб мати змогу освоювати державні кошти у власних інтересах», — вважають представники КХЛ у Росії. «Владі в Києві цей хокейний проект байдужий», — визнає віце–президент КХЛ Володимир Шалаєв.

Формальною завадою для втілення амбіцій Коломойського, який вирішив укинути великі мільйони ще й у «найшвидшу гру у світі» (крім футболу й баскетболу), стала інша знакова подія в нашому хокеї: Україна здобула право на проведення в травні наступного року чемпіонату світу в першому дивізіоні. Відтак уряд виділив 87 млн. грн. на ремонт арени змагань, і Палац спорту закрили на «державну» реконструкцію аж до березня. ХК «Будівельник» зі своїми планами ремонту, що мав завершитись уже до жовтня, залишився зайвим. Намагання заможного клубу домовитись із владою про компроміс були марними.

«У цьому сезоні ми не зіграємо в КХЛ, але є домовленість із керівництвом Ліги, що заявимося до неї наступного року», — розповів на вчорашній прес–конференції президент «Будівельника» Богдан Гулямов. За його словами, клуб не розглядав жодного варіанту з переїздом з іншого міста, хоча в пресі згадували і Білорусь, і чеський Градець Кралове. Тепер «Будка» покладає всі сподівання на наступний сезон, під який створюватимуть уже нову команду.

«Для гравців звістка про зняття з чемпіонату була справжнім шоком», — каже генеральний менеджер клубу, росіянин Олег Купріянов. Так само, як і запрошені ним хокеїсти, зокрема чемпіони світу—чехи, він тепер шукатиме нове місце роботи.

Гулямов не назвав жодного прізвища чиновника, який може бути відповідальний за провал амбітного хокейного проекту. При цьому президент ХК упевнений, що здобутий досвід допоможе уникнути схожої оказії в майбутньому. «Нехай «Будівельник» буде своєрідним подразником, наперекір чи завдяки якому в Україні створюватимуть нові хокейні клуби», — додає Купріянов.

Загалом усе логічно: занадто гарно виглядала історія з порятунком хокею в країні, з якої в пошуках кращої долі давно тікають хокеїсти. Замість видовищного турніру, що тішив би любителів хокею від осені до весни, ми отримаємо лише кілька днів світової першості в нижчому дивізіоні. «Виродки ті, хто заважає українському хокею, вставляють палиці в колеса», — так прокоментував ситуацію з «Будівельником» гравець української збірної Сергій Климентьєв. Що ще тут додати?

Петро Троць (Україна Молода, 25.06.2010)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.064 секунди