Автор: УНІАН
Дата: 31/03/16 16:54
 
Прес-конференція ФХУ (Фото: УНІАН)
4 квітня юніорська збірна України з хокею (вік гравців до 18 років) розпочне підготовку до чемпіонату світу-2016, який відбудеться в італійському Асіаго.

Цей турнір, з точки зору перспективи розвитку вітчизняного хокею, є пріоритетним для керівництва Федерації хокею України, заявив на прес-конференції в УНІАН президент ФХУ Анатолій Брезвін. "У другій половині квітня, практично в одні терміни, відбудуться юніорський чемпіонат світу і чемпіонат світу серед дорослих команд у Групі 1В, - зазначив Брезвін. - Обидва чемпіонати, і з участю головної команди країни, і з участю юніорської збірної, вкрай важливі. Але з урахуванням перспективи розвитку хокею в країні, безумовно, особливу увагу ми приділимо юніорській команді. Фізична, техніко-тактична і моральна підготовка цієї команди дуже важливі з точки зору того, що це майбутнє національної команди. Ті хокейні школи, які у нас діяли раніше, зараз з об'єктивних причин не можуть діяти на повну силу, але з часом ми відновимо їх роботу в повному обсязі. Однак і зараз у нас є потенціал, гравці ростуть, перетворюються у справжніх майстрів. Наприклад, 3 гравців у нас виступають у Швеції. Будемо посилювати в цьому напрямку роботу".

У свою чергу віце-президент Федерації хокею України Георгій Зубко, який відповідає за питання розвитку дитячо-юнацького та жіночого хокею, зазначив: "Єдина модель успішної роботи у спорті - це спадкоємність поколінь - від дитячо-юнацького хокею до національної збірної. І ми повинні будувати роботу так, щоб існував постійний зв'язок між гравцями різного віку. На жаль, внаслідок відомих причин зараз у нас є суттєві проблеми. Так, чудова база в Донецьку, де були дуже великі перспективи, зараз окупована ворогом. Втім, школа продовжує існувати. Вона переїхала під Київ, де діти продовжують займатися. Також є дитячі хокейні школи в Білій Церкві та Кременчуці. В ідеалі - школи повинні бути при всіх командах Екстраліги".

Менеджер національної команди Олександр Говорун подякував керівництву арени "Льодограй" в Богуславі (Київська обл.) за створення відмінних умов для підготовки команди до світової першості. "Юніорська збірна - лакмусовий папірець всієї підготовки дитячо-юнацького хокею в Україні. Наймолодший вік у системі світового хокею на рівні національних збірних. Це перша збірна команда для молодого перспективного гравця. І виступ цієї команди вкрай важливий", - зазначив Говорун.

Головний тренер збірної України (U-18) Євген Аліпов, розповідаючи про команду, зазначив: "Ми вже провели два турніри – в Польщі та Угорщині. Далі, з 4 квітня, нас чекає збір в Богуславі. Команда складається з гравців "Білого Барса", "Компаньйона", "Юності", а також легіонерів команд Австрії, Чехії, Словаччини, США та Канади. На даний момент у розпорядженні тренерського штабу 5 повноцінних п'ятірок і 3 голкіпери. У підсумковій заявці буде 4 п'ятірки і 2 воротарі. Хочу відзначити, що турнір буде дуже складний, всі команди практично рівні за силою. Однак ми намагатимемося викладатися на 100 або навіть 200 відсотків. Зрозуміло, є велике бажання виграти турнір і піднятися в Дивізіон 1А, але, повторюся, зробити це буде вкрай складно. Зазначу великий прогрес гравців українських команд за останній час. На відміну від однолітків, які виступають за кордоном, у юніорських лігах хлопці, які грають тут, "варяться у казані" дорослого хокею. За останній час вони змужніли й здобули неоціненний досвід".

Також президент ФХУ Брезвін звернув особливу увагу, що "пріоритет Федерації на найближчий час - розвиток національного чемпіонату. Ми хочемо довести кількість команд до 10 (зараз в Екстралізі 8 команд). В ідеалі, вони повинні комплектуватися за принципом - 2 п'ятірки дорослих гравців, дві - юніорських. Тоді ми зможемо забути про відплив перспективних молодих гравців на зарубіжні чемпіонати. Кілька років тому донецький "Донбас" виступав у чемпіонаті Континентальної хокейної ліги і це був стимул для гравців залишатися в Україні, грати в команді своєї країни, виступаючи в престижному турнірі. Зараз ми готові йти іншим шляхом, розвивати внутрішній чемпіонат".

Чемпіонат світу з хокею (U-18) у дивізіоні 1В відбудеться 18-24 квітня. Суперниками збірної України будуть команди Угорщини, Словенії, Італії, Японії і Південної Кореї. За регламентом IIHF, переможець турніру отримає путівку в другий за значимістю дивізіон світового хокею - 1А.

Також під час прес-конференції Анатолій Брезвін відповів на питання щодо реконструкції Льодової арени спорткомплексу "Авангард". "Це наша загальна біль, в 2011 році повинна була завершена реконструція цієї арени, були виділені кошти, обладнання, все було. Але потім була якась незрозуміла війна між профспілками, будівельниками й т.д. Потім виявилось, що там був зацікавлений так званий інвестор, який хотів прибрати все це до своїх рук, майно було закладено в іпотеку, і на протязі десь 1,5 року йшли суди. Були найдені юридичні підстави щоб говорити, що це майно належить державі, весь спорткомплекс, включно з льодовою ареною. На сьогодні суди завершені, зареєстровано нарешті, декілька днів тому, право власності за Міністерством молоді і спорту на Льодову арену (по самому "Авангарду" по моєму суди ще йдуть). Таким чином постає питання передати все на баланс Міністерства і вирішити питання фінансування для завершення реконструкції. Фактично на той момент будо повністю закуплене обладнання, включаючи монітори для показу, заливочні машини, залишалося виконати десь на 30-35% робіт. Але тоді чиїсь персональні інтереси стали на перешкоді суспільним інтересам, і ми 5 років мали тяганину. Зараз ми маємо надію, шо Кабмін виділить кошти необхідні для завершення реконструкції й ми отримаємо повністю Льодову Арену. Хоча, по тим планам, які були, в 2011 році була основна арена, потім мала бути добудоована друга арена, обладнання передбачає. Також було у планах була передбачена руконструкція для дитячо-юнацької школи, ви пам'таєте, там стояв такий гуртожиток, але ті плани не відбулись. Я хотів би подякувати всім предстваникам засобів масової інформації і громадськості, які не дали спільно з нами можливості відбутися цим планам забрати для комерційних цілей. Я впевнений, що "Авангард" у нас буде, ще треба трішки почекати." - заявив А. Брезвін.

Відео:


УНІАН, 31.03.2016 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.011 секунди