Автор: Валерій Лебідь
Дата: 27/11/12 12:23
 
Територія картодрому "Каскад" (Фото: Гречка)
Нещодавно шпальти усіх кіровоградських газет облетіла сенсаційна новина – у Кіровограді буде збудовано льодовий палац! Інформаційним приводом стали заяви губернатора Сергія Ларіна про те, що з березня 2013 року у Кіровограді розпочнеться будівництво льодового палацу на 500 місць та кіровоградського міського голови Олександра Саінсуса, який під час апаратної наради в облдержадміністрації розповів, що в обласному центрі вже обрали два майданчики, де, ймовірно, і розпочнеться будівництво. Сума, яку озвучують чиновники – 45 мільйонів державних коштів.

Ймовірне зведення льодового палацу подається як заслуга очільників міста та області. Але ще 3 жовтня 2007 постановою Кабінету Міністрів України № 1194 затверджена державна цільова соціальна програма “Хокей України”. Метою цієї програми є створення умов для забезпечення у 2008 — 2012-му роках належного охоплення хокеєм різних груп населення. Саме ця програма передбачала створення так званих льодових палаців. У 2007 році до переліку міст, які першими мають отримати нові спортивні споруди потрапили Донецьк, Херсон, Харків та…Калуш(Івано-Франківська обл.).

Цікаво, що спочатку мова йшла про Івано-Франківськ, але пізніше районне містечко «поцупило» нову споруду в обласного центру. У 2012, останньому році реалізації програми, «спортивні споруди мали з’явитися у Києві, Луганську, Севастополі, Кривому Розі, Білій Церкві, Дружківці (Донецька область). Загальний бюджет усіх «льодових» будівництв становив 200 млн. грн.

За п’ять років дії програми в Україні мали з’явитися десятки першокласних споруд, на які держава планувала витратити мільярди гривень. Проте на кінець термінів реалізації програми, було виділено лише 25% від обіцяної суми. Для багатьох міст державна программа «Хокей України» мала всі шанси залишилася добрими намірами. Але 10 вересня 2012 року Кабінет міністрів продовжив термін реалізації програми «Хокей України» ще на 5 років. Відтепер кінцевий термін її реалізації – 2017 рік. Загалом, до кінця 2017 року повинні з’явитись 60 нових спортивних споруд із штучним льодом.

Станом на осінь 2012 року загальний обсяг фінансування програми становить 3593 млн. гривень, з них з державного бюджету – 2348,9 млн. 1 244,1 млн. гривень мають виділити з місцевих бюджетів міст, в яких зводитимуть льодові палаци та «інших джерел». Щодо фінансів, які планують витратити на втілення програми у 2013 році, картина наступна:

- державний бюджет – 260,4 млн.;

- місцеві бюджети – 81,6 млн.;

- інші джерела – 43,9 млн.;

- всього – 385,99 млн.

Перелік міст, в яких мають з’явитися льодові палаци, стрімко зростає. Окрім Кіровограда, сучасні спортивні споруди можуть з’явитися у Сумах, Кривому Розі(обіцяють відкрити до кінця грудня 2012 року) та Черкасах. Цікаво, що загальна вартість черкаського проекту становить 120 млн. грн., і лише 40 млн. з них – з державного бюджету. В цьому місті Льодовий палац будуватимуть не українці, а фінська компанія “Lemcon”.

В середньому, спорудження типового сучасного льодового комплексу для місцевих бюджетів коштувало 15-20 мільйонів гривень.

Скільки коштуватиме подібне будівництво для бюджету Кіровограда та області – не відомо. І чи не будуть спрямовані ці кошти замість спортивного закладу на галузь охорони здоров’я чи соціальні програми?

Однак, як розповіли журналістам «Гречки» в прес-службі Кіровоградської міської ради, вже визначено два місця, де за наявності фінансування може з’явитися Льодова арена. Обидва будівельних майданчики розташовано на території 101-го мікрорайону обласного центру. Перший – там де сьогодні розташовано картодором «Каскад», площею 3,5 га. Нова споруда потребує 1,2 га., відповідно, і картингісти не постраждають і хокеїсти будуть задоволені. Другий варіант – по іншу сторону проспекту Університетського між колишньою взуттєвою фабрикою та “Креативом”.

Наразі виглядає, що окрім задуму льодового палацу і перспективних планів – нічого конкретного немає. А з огляду на те, що за перші п’ять років реалізації державної програми «Хокей України» державою виділено лише 25% обіцяних коштів, то плани щодо Кіровограда можуть лишитися лише планами… А при наявності державних фінансів, цілком можливо, що у боротьбу за майданчик втрутяться й інші міста обласного підпорядкування, як це сталося на Івано-Франківщині…

Валерій Лебідь (Гречка, 26.11.2012)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.017 секунди